SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA RADY PARAFIALNEJ W DNIU 31.01.2016 r.

pieczęć - Św. WojciechW dniu 31 stycznia 2016 roku odbyła się Rada Parafialna, na której została podsumowana wizyta duszpasterska w parafii, prace remontowe i ustalenie planu działań na nowy rok kalendarzowy.

Najważniejsze wydarzenia roku 2015:

1. Odbyły się wybory nowej Rady Parafialnej. Powstały dwie sekcje rady: sekcja ekonomiczna i duszpasterska.
  2. Wizytacja biskupia.

Ojciec Proboszcz podsumowując wizytę kolędową w poszczególnych miejscowościach podkreślił, iż wysuwa bardzo pozytywne wnioski. Wiele uwag i porad weźmie pod konsultacje jak i również pod realizację w swojej pracy duszpasterskiej w parafii.

Nowe propozycje to:

1. Przeniesienie wieczornej Mszy św. w niedziele po zmianie czasu na godz. 18.00.
  2. Tabliczki na cmentarzu na furtkach, śmieci – monitoring.
  3. Tablica zakazująca parkowania po lewej stronie przy Sali Parafialnej. Miejsca te zostawiamy dla osób starszych i chorych.
  4. Założenie chóru parafialnego – wstrzymane ze względu na brak osoby prowadzącej.

W tym roku czekają parafię następujące uroczystości:

• Rekolekcje wielkopostne, które wygłosi o. dr Radosław Zięzio sscc od 28 lutego do 2 marca.
  • Msza św. dla dzieci w Osieku będzie odprawiana 1 i 2 marca w Wiejskim Domu Kultury o godz. 11.00.
  • Droga Krzyżowa od krzyża na Kolonii Osiek obok państwa Mazur do krzyża obok Pani Polak w Osieku – 18.03 godz. 19.30.
  • Odpust ku czci św. Wojciecha i poświecenie figury św. Wojciecha odbędzie się 24 kwietnia br.
  • Pielgrzymka do Pragi, Libic i Polanicy Zdroju – 7 maja.
  • I Komunia – 15 maja o godz. 11.00.
  • Rocznica I Komunii Św. – 22 maja o godz. 10.15.
  • 25 lecie kapłaństwa o. Dariusza – 22 maja o godz. 18.00.
  • Boże Ciało – 26 maja.
  • Rowerowa pielgrzymka do Częstochowy – sobota – niedziela (koniec czerwca lub początek lipca).
  • Dożynki Parafialne 28 VIII przygotowuje Kolonia Osiek a ubieranie Kościoła – Cieszęcin.

Ojciec Proboszcz przedstawił sprawozdanie z kosztów remontowych przeprowadzonych w roku 2015:

Prace w Parafii:

• remont Sali Parafialnej, prace na zewnątrz,
  • zakup krzeseł do sali parafialnej i wyposażenia do kuchni,
  • położenie płytek, wymiana kontaktów i okapu w kuchni sfinansowana z wynajmu kuchni,
  • utwardzenie parkingu,
  • odnowienie obrazu św. Wojciecha,
  • zakup klimatyzacji do ogrzewania sali parafialnej,
  • konserwacja alarmu przeciwpożarowego.

Razem koszt remontowo-konserwacyjny w Parafii w roku 2015 wyniósł 38.550 zł.

Wpływy ze składek wyniosły 29330 zł.

Prace na cmentarzu:

• nowy ołtarz wraz z alejkami – 15000 zł,
  • grobowiec proboszczów wraz z otoczeniem – 6000 zł.

Suma wpłat ze zbiórki kopertowej – 10450 zł.

Zbiórka do puszek i ofiary indywidualne – 5300 zł.

Dotacja Kurii – 5000 zł.

Wspólnota zakonna – 1000 zł.

Razem dochody: 21750 zł.

Rozchody: 21000 zł.

Saldo: 750 zł – przeznaczone na zrobienie tabliczek z sektorami na cmentarzu.

Na rok 2016 zaplanowano:

• Na prośbę pani konserwator zdecydowano o odnowieniu i wstawieniu zabytkowych mebli do zakrystii.
  • Z kasy zakonnej planowana jest wymiana okien na plebani i założenie żaluzji.
  • Likwidacja oczka wodnego przed plebanią.
  • Ewentualny remont chóru wraz z organami. Zostały podjęte starania o pozyskanie dotacji, gdyż sam koszt remontu organów wynosi 58000 zł, co przekracza możliwości finansowe Parafii.

Na cmentarzu:

• dalsza wycinka drzew,
  • postawienie tablic z sektorami,
  • odmalowanie bram metalowych.

o. Proboszcz i Radni Parafialni