Marsz dla życia i rodziny w Wieruszowie

imageKochasz życie?

Chcesz bronić tych, co sami bronić się nie mogą?

Masz bzika na punkcie swojej rodziny?

Szalejesz za swoją żoną/mężem, dziećmi/wnukami?

Chcesz dać świadectwo wiary?

… NIE SIEDŹ W DOMU, POMASZERUJ Z NAMI!

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W WIERUSZOWIE

19 CZERWCA 2016

Wieruszów jest jednym z ponad 140 polskich miast organizujących Marszu dla Życia i Rodziny pod patronatem Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Większość przeszła już 15 maja, a my pomaszerujemy w niedzielę 19 czerwca.

Hasło tegorocznych Marszów „KAŻDE ŻYCIE JEST BEZCENNE” podkreśla niepodważalną wartość życia każdego człowieka. Chcemy zwrócić uwagę na to, że każda ludzka istota – bez względu na stan zdrowia, rozwoju fizycznego i psychicznego czy okoliczności poczęcia jest nieocenioną wartością i nikt nie może pozbawiać jej życia!

W czasie Marszu oraz pikniku będzie można złożyć podpis pod projektem inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji”, dzięki któremu już wkrótce może zostać wprowadzona w Polsce pełna ochrona życia dzieci nienarodzonych (zabierz ze sobą nr pesel – będzie potrzebny do złożenia podpisu).

Marsz to także świetna okazja, by zamanifestować przywiązanie do wartości rodzinnych. Do udziału w Marszu zapraszam całe rodziny! Niech na Marszu nie zabraknie nikogo, kto w życiu rodzinnym odnajduje szczęście i radość.

Niech rodzice pokażą, że dzieci które wychowują, są dla nich darem, a nie obciążeniem; małżonkowie niech pokażą radość ze wzajemnej miłości, wierności i otwartości na życie. Niech dzieci wyrażą miłość i wdzięczność swoim rodzicom, a dziadkowie uczą jak przeżywać codzienność w wiernej miłości wobec najbliższych. Zapraszamy na Marsz każdego, kto ceni wartości życia i rodziny.

Start: 15:00, parafia pw. św. Stanisława BiM

15:00 – koronka do Miłosierdzia Bożego

15:15 – konferencja – KS. JACEK PIEKIELNY

16:00 – wyjście Marszu i przejście do parafii NNMP na Podzamczu

prowadzenie: ks. Jacek Piekielny

oprawa muzyczna: młodzież z Kostowa

17:00 – MSZA ŚWIĘTA

posługa liturgiczna: dzieci i młodzież ze szkoły w Tyblach

posługa muzyczna: zespół Emmanuel

18:00 – piknik rodzinny

ciasto, kiełbaski, dobre zabawy i towarzystwo w ogrodzie ks. Karola Galewskiego 🙂

Wyjdź z domu…

zamanifestuj radość z posiadania rodziny,

spotkaj osoby, z którymi dzielisz te same wartości

i zarażaj innych swoim szczęściem.