Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w Wieruszowie, Galewicach i na Pólku pod Bralinem

rokmbsRealizując wskazania Papieża Franciszka zawarte w Bulii Misericordiae vultus ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz wytycznych dotyczących odpustów i sakramentu pokuty zawartych w liście Papieża do Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Kaliskiej ustanowił wyznaczone kościoły miejscem zyskiwania odpustu Roku Jubileuszowego, w czasie jego trwania, tj. od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku.

Są to m. in. następujące kościoły jubileuszowe:

• Diecezjalne Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego w Wieruszowie (kościół o Paulinów),

• Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Galewicach,

• Sanktuarium Maryjne Ziemi Bralińsko-Kępińskiej na Pólku pod Bralinem.

Zapraszamy na Uroczystą Mszę Św. do Galewic w niedzielę 13 grudnia o godz. 11.30.

Treść diecezjalnego komunikatu_jubileuszu_milosierdzia_2015 – w pliku .pdf