Odpust Św. Walentego

3

Jak co roku w kalendarzu pojawiła się kartka z numerem 14 w miesiącu lutym. Dla czcicieli św. Walentego oznaczało to, iż w najbliższą niedzielę będzie odpustowa okazja spotkania z tym wyjątkowym dla parafii cieszęcińskiej patronem. Uroczysta suma, której przewodniczył o. Leszek Gólczyński ss cc, zgromadziła parafian i przybyłych pielgrzymów.

W homilii celebrans nawiązał do tęsknoty człowieka za miłością, tam gdzie jej brak pojawić się może jej falsyfikat lub nawet przeciwieństwo. Czas wielkiego postu , którego I niedzielę obchodzimy pomaga nam zrozumieć i uświadomić sobie potrzebę prawdziwej miłości- tej w relacji ze Stwórcą i tej w relacji ze stworzeniem. Litania do św. Walentego i błogosławieństwo eucharystyczne zakończyły liturgiczne zgromadzenie. Kapłani z dekanatu udali się na obiadowy posiłek przygotowany przez zdolne i gospodarne parafianki, a wierni zanim udali się na swoje odpustowe obiady odwiedzili kramy z pamiątkami i zabawkami.

Przewodnią myślą tego dnia było dziękczynienie świętemu Walentemu za jego opiekę nad parafią i prośba by w dalszym ciągu opiekował się nami.

1

23456789