sscc

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20/05/2018

• 20 maja w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i I Komunia w naszej parafii o godz. 11.00. Kolejna Msza św. będzie o godz. 13.00.
  • Dzisiejsza Niedziela kończy okres wielkanocny.
  • 21 maja przypada Święto NMP Matki Kościoła.
  • 24 maja przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • 26 maja przypada Dzień Matki.
  • Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 zapraszamy dzieci I Komunijne i rodziców na tak zwany biały tydzień. We wtorek poświęcenie rowerów. W piątek poświęcenie i wręczenie pamiątek I Komunijnych. W sobotę 26 maja o godz. 6.30 wyjazd do Sanktuarium MB Fatimskiej w Polanicy Zdroju. Wszystkie chętne osoby mogą jechać. Koszt 50 zł. Płatne najpóźniej w dniu wyjazdu.
  • Spowiedź dzieci rocznicowych oraz możliwość spowiedzi dla rodziców będzie w piątek 25 maja od godz. 18.00. O 18.30 próba dzieci rocznicowych.
  • 27 maja w przyszłą niedzielę o godzinie 10.15 będziemy obchodzić w naszej parafii rocznicę I Komunii Św.
  • Zapraszamy do zakupu nowego Opiekuna z relacją z Odpustu na s. 13 oraz książeczki opisującej nasze Sanktuarium w cenie 10 zł.
  • Zapraszamy do regulowania opłat za Pielgrzymkę na Podlasie na którą nie ma już wolnych miejsc.
  • Dziękujemy rodzicom klas II za uporządkowanie terenu wokół Kościoła.
  • Dziękujemy za przygotowanie Kościoła do liturgii.
  • Wszystkim parafianom i gościom naszego Kościoła obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze życzymy obfitych Łask Bożych.

Ojcowie Sercanie Biali wraz z osobami prowadzącymi serdecznie zapraszają do udziału w dwóch seriach rekolekcji, które odbędą się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdrój

1. MŁODZI W DUCHU ŚWIĘTYM”. REKOLEKCJE +/- 60 – w terminie: 24-30.05 maja 2018 r.

Zapraszamy seniorów wszystkich stanów: małżeństwa, wdowy i wdowców, osoby samotne, osoby konsekrowane, kapłanów.

W PROGRAMIE DNIA: modlitwa osobista i wspólnotowa, spotkania w małych grupach, konferencje; warsztaty psychologiczne; zajęcia integracyjne, czas na spacery i wycieczkę; zajęcia z nordic walking. Program jest tak ułożony, żeby za bardzo się nie zmęczyć, ale odkryć w sobie nowe możliwości, by zrozumieć, na ile mnie jeszcze stać…

1. „RÓŻANIEC – SKARB, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ” – w terminie: 22-24 czerwca 2018 r.

Zapraszamy członków Kół Żywego Różańca wszystkich stanów oraz innych wspólnot parafialnych, animatorów wspólnot młodzieżowych i studenckich, osoby konsekrowane. W rekolekcjach mogą uczestniczyć wszyscy, nawet jeśli ktoś nigdy dotychczas nie uczestniczył w żadnych rekolekcjach zamkniętych. Warunkiem uczestnictwa jest szczere pragnienie odnowy swego życia.

*******

ZGŁOSZENIA I KONTAKT:

1. Zdzisław Szymczycha SSCC – Polanica Zdrój

Tel.  503 356 993

Email: rekolekcjerozancowe@gmail.com

Email: rekolekcje60plus@gmail.com

MIEJSCE:

Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (Biali Sercanie)

1. Reymonta 1; 57-320 Polanica Zdrój

Więcej informacji o miejscu rekolekcji na stronie internetowej: www.polanicasercanie.pl

reg.

plan_cmentarza

Plan cmentarza z podziałem na sektory – w pliku .pdf

karta_cmentarna

Karta cmentarna parafii w Cieszęcinie – w pliku .pdf

PAPIESKIE INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ:

Rozanic_i_Serca_Najswietsze

• Powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

• Ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.