Orszak Trzech Króli w Wieruszowie

3kroli_plakat (Medium)6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego parafie wieruszowskie organizują III Orszak Trzech Króli.

Tak jak poprzednio ruszamy z trzech parafii z kolędami, kolorowymi strojami, koronami na głowach, aby spotkać się o godz. 13:30 za mostem na Prośnie i dalej wspólnie świętować. Jasełkowe scenki według nowego scenariusza.

W parafiach będą rozdawane korony i, żeby nam się łatwiej śpiewało kolędy, śpiewniki.
Hasło tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli, to: „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie.” W ten sposób chcemy podkreślić wydarzenia nadchodzącego roku: Rok Świętego Miłosierdzia oraz XXXI Światowe Dni Młodzieży. Światowe Dni Młodzieży będą widoczne na Orszaku Trzech Króli w całej Polsce. Fundacja Orszak Trzech Króli jest organizatorem ogólnopolskiej zbiórki publicznej na „Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach”, przeprowadzanej w Wieruszowie tak jak w całej Polsce 6 stycznia 2016 r. podczas Orszaku Trzech Króli. Dochód zebrany podczas zbiórki zostanie zwrócony kwestującym miejscowościom.
Celem Orszaku Trzech Króli jest inicjowanie działań pro wspólnotowych w tym jednoczenie lokalnej społeczności we wspólnym działaniu. W tym roku zagości w ponad 400 miejscowościach w Polsce.
Bądźmy razem tego dnia na wieruszowskich ulicach, wypełnijmy je śpiewem i radością z Objawienia Pana.

Więcej informacji na stronie www.wieruszow.orszak.org

Jesteśmy także na Facebooku, https://www.facebook.com/otkwieruszow

Międzyparafialny Sztab Orszaku