Kaliska procesja „Od Wojciecha do Józefa, dla Jezusa”

Relikwie Św. Wojciecha z Sanktuarium w Cieszęcinie         Kaliska procesja jest formą podziękowania św. Józefowi za jego opiekę nad miastem i jego mieszkańcami oraz oddania mu czci jako patronowi miasta. W procesji szedł bp Edward Janiak, bp senior Stanisław Napierała, kapłani z różnych parafii diecezji kaliskiej, klerycy WSD w Kaliszu z księżmi wykładowcami. Za obrazem Świętego Józefa podążali także przedstawiciele władz miasta. Nie mogło zabraknąć  przedstawicieli grup Odnowy w Duchu Świętym, Kościoła Domowego, Neokatechumenatu, Szkoły Nowej Ewangelizacji, Kół Różańcowych.

Szli również członkowie Bractwa św. Józefa, Bractwa Kaliskich Strzelców Kurkowych. Procesja zakończyła się u stóp św. Józefa, gdzie w kaplicy sanktuarium Księża Biskupi zawierzyli Patronowi całą diecezję kaliską i udzielili pasterskiego błogosławieństwa.

Artykuł Arlety Wencwel pt. „Z wdzięczności za Opiekę” oraz galeria fotografii: http://www.opiekun.kalisz.pl/index.php?dzial=artykuly&id=3363