Renowacja ołtarza w kościele św. Rocha w Kuźnicy Skakawskiej

Wieruszów,_Podzamcze,_kościół_pw._św._Rocha W sobotę 28 listopada br. przywieziono i zainstalowano ołtarz w kościele św. Rocha. Prace wykonywała Pracownia Konserwatorska Marka i Moniki Wiącek z Ostrowa Wielkopolskiego. Prace przy obrazie zostały dofinansowane w 2013 z budżetu Miasta i Gminy Wieruszów oraz  z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Na odnowienie ołtarza w 2014 r. Proboszcz Parafii p. w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wieruszowie – Podzamczu – Ks. Karol Galewski pozyskał dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2014 r.

Pozostałe środki pochodziły z funduszy parafialnych, tj. środki wygospodarowane w parafii w latach 2012-2014, ponadto ofiary z kolędy z lat 2012-2014 r., ofiary zbierane podczas odpustu św. Rocha, Uroczystości Wszystkich Świętych, z opłatków, poświęcenia pojazdów oraz skarbon, które były wystawiane na cmentarzu. Prace wykonywane były zgodnie z pozwoleniem z dnia 12 08 2014 r. nr WUOZ-SI.5144.32.2014.EK.

W najbliższą niedzielę 6 grudnia, po sumie od godz. 12.00 do 14.00 będzie można zobaczyć odnowiony ołtarz. Kościół św. Rocha będzie w tym czasie otwarty. O godz. 14.00 Ks. Proboszcz przedstawi krótką historię ołtarza i prac jakie zostały wykonane podczas renowacji.

Zapraszamy do udziału!