Droga Krzyżowa przedstawicieli Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2 sierpnia 2016

1         Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przedstawiciele Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta  uczestniczyli w piątek 29 lipca 2016 o godz. 18:00 w Drodze Krzyżowej sprawowanej w obecności odwiedzającego Polskę papieża Franciszka i młodzieży zgromadzonej na krakowskich Błoniach. Kapelanem Domu we Wrocławiu przez 5 lat był O. Krzysztof Wasiuk sscc, który został pokazany w prezentacji na zdjęciach podczas swojej posługi pośród ludzi bezdomych.

Osoby z jednego z ośrodków TPBA nieśli podczas tego wielkiego nabożeństwa Krzyż — od pierwszej stacji do drugiej. Przy stacji drugiej odczytany został tekst modlitwy:

„Panie Jezu, chwalimy Cię za wszystkich, którzy niosą miłosierdzie głodnym siostrom i braciom. Dziękujemy za tych, którzy ślubują ubóstwo, by nieść pomoc jeszcze uboższym od siebie. Pokazują, że — aby pomagać — potrzeba nie tyle wielkich środków, ile hojnego serca!

Daj nam takie serce — solidarne i zdolne do podzielenia się, również ze swego niedostatku.

Przywróć nam także zrozumienie dla postu — nie jako zdrowotnej diety, lecz rzeczywistej praktyki miłości.

Na koniec prosimy za tych wszystkich, których krzyż pozwoliłeś nam dostrzec przy rozważaniu tej stacji — za głodujących i za umierających z głodu. Chlebie Żywy! Wspomóż ich!

A nam… przebacz.

Amen. ”

2