Parafianie z Sanktuarium św. Wojciecha w Cieszęcinie pielgrzymowali na Noc Fatimską do Polanicy Zdroju

obraz         8 października grupa parafian z Sanktuarium św. Wojciecha w Cieszęcinie wraz ze swoim duszpasterzem o. Krzysztofem Wasiukiem udała się na pielgrzymkę na Noc Fatimską do Polanicy Zdroju, gdzie modliła się w intencjach osobistych oraz całej wspólnoty parafialnej.
Noc Fatimska rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 20.00, której przewodniczył J. Ekscelencja Ks. Bp Ignacy Dec – biskup Świdnicki. Po Mszy Św. przestał padać deszcz i o godz.  21.30 mogła odbyć się procesja światła, podczas której odmawialiśmy różaniec idąc ze śpiewem po górach wokół klasztoru.

Podczas procesji światła obok figury Matki Bożej Fatimskiej niesiony był Najświętszy Sakrament.
Na koniec procesji na dziedzicu klasztoru odbyło się błogosławieństwo chorych na sposób lourdski. Ok. godz. 23.00 rozpoczął się różaniec w duchu wynagradzającym za zniewagi ludzi uczynione Niepokalanemu Sercu Maryi, a później było dalsze trwanie na Adoracji i modlitwie.
Ubogaceni modlitwą i głębokimi przeżyciami duchowymi wróciliśmy przed 4 rano do Cieszęcina, mając w pamięci zaproszenie na maj 2017, kiedy zostanie ogłoszone w tym pięknym miejscu Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.
Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na stronie internetowej:

O. Krzysztof Wasiuk

1-41-51-11-21-3