Powitanie nowego proboszcza o. Krzysztofa Wasiuka SSCC

1_W niedzielę 6 lipca w Sanktuarium Św. Wojciecha Diecezji Kaliskiej, w obecności ks. Mariana Kasprzyckiego – wicedziekana dekanatu wieruszowskiego i prowincjała ojców sercanów – o. Piotra Brudrewicza SSCC i strażaków z Cieszęcina, Osowej i Osieka odbył się ingres nowego proboszcza o. Krzysztofa Wasiuka SSCC – zakonnika Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.

Przedstawiciele Rady Parafialnej powitali nowego proboszcza chlebem i solą oraz słowami:

Drogi i Czcigodny O. Krzysztofie

Witamy Cię serdecznie w imieniu całej wspólnoty parafialnej także chorych i starszych wiekiem, którym zdrowie nie pozwoliło uczestniczyć w uroczystym powitaniu Ciebie w progach Sanktuarium św. Wojciecha. Dziękujemy O. Prowincjałowi za posłanie Ciebie do naszej parafii w kontynuowaniu posługi zakonu Najświętszych Serc Jezusa i Maryii na cieszęcińskiej ziemi.

Życzymy Ci błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego na każdy dzień Twojej nowej posługi w naszym Kościele, aby Ci nigdy nie zabrakło wytrwałości i odwagi w budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. Zapewniamy Ciebie, że nie zabraknie nam życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich wspólnych troskach i poczynaniach, dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

Za Św. Janem Pawłem II pragniemy powtórzyć:

„Niech nasza droga będzie wspólna,

niech nasza modlitwa będzie pokorna,

niech nasza miłość będzie potężna.

Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkich,

co się tej nadziei będą sprzeciwiać”.

Szczęść Boże”.

W imieniu gminy Wieruszów powitał o. Krzysztofa – Burmistrz Wieruszowa Bogdan Nawrocki. W uroczystościach uczestniczyła radna Sejmiku Województwa Łódzkiego – pani Elżbieta Nawrocka. Zgromadzeni parafianie serdecznymi oklaskami powitali nowego pasterza.

O. Krzysztof święcenia kapłańskie otrzymał w 2001 r. pracował m. in. jako duszpasterz w schronisku dla bezdomnych mężczyzn we Wrocławiu oraz jako duszpasterz w Parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie.

Więcej o uroczystym powitaniu:

2_   3_4_5_6_7_8_9_10_11_12_13_14_15_