W Wieruszowie każde życie jest bezcenne! 22 czerwca 2016

DSC_8597_         W niedzielę 19 czerwca wieruszowskimi ulicami po raz czwarty przeszedł  Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnictwem w tym wydarzeniu chcieliśmy przypominać o wartości każdego ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Wychodząc na ulice Wieruszowa chcieliśmy również dać świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny.

Marsz zorganizowany został przez Ruch Światło – Życie we współpracy z trzema wieruszowskimi parafiami.

Marsz rozpoczęliśmy w kościele św. Stanisława B. i M. koronką do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie rozpoczęła się konferencja ks. Jacka Piekielnego, który w świetny sposób mówił o świętości życia, rodzinie i małżeństwie.

Po konferencji wyruszyliśmy, aby ulicami miasta przejść do parafii NNMP na Podzamczu. Towarzyszyła nam modlitwa, za dzieci nienarodzone, za ich matki i ojców. Oprawą muzyczną zajęła się młodzież oazowa formująca się w parafii św. Augustyna w Kostowie.

Finałem Marszu była Msza święta. Posługę muzyczną pełnił na niej zespół Emmanuel, a liturgiczną osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie. Po mszy świętej rozpoczął się piknik rodzinny, by pobyć ze sobą, porozmawiać, ucieszyć się drugim. Zwyczajnie i po prostu. Schola z parafii z Pichlic podczas trwania pikniku stworzyła piękną Bożą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim, którzy idąc z nami w Marszu wyrazili, że są pro life, są ZA ŻYCIEM! Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejny Marsz w 2017 roku!

Katarzyna Dudka-Kania

Galeria fotografii: https://goo.gl/photos/32MGimBRBqiNa2QA8 – autor zdjęć Piotr Kania