Wszystkich Świętych – poświęcenie ołtarza polowego na cmentarzu parafialnym

1 (1) W promieniach jesiennego słońca po raz pierwszy Msza Św. na cmentarzu parafialnym miała miejsce przy nowo wybudowanym ołtarzu polowym.

Codziennie, w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny (w pozostałe dni roku odpust częściowy), który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odpust zupełny ofiarowuje się tylko za zmarłych przeżywających czyściec. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Modlitwa i ofiarowanie odpustu za zmarłych jest o wiele ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy pamięci.

znicze 1 (8) 1 (7) 1 (6) 1 (5) 1 (4) 1 (3) 1 (2)