Zmarł Ks. Kanonik Alfons Mrozowski

A. Mrozowski_

Zmarł Ksiądz Kanonik Alfons Mrozowski, były proboszcz parafii w Cieszęcinie, ostatnio kapelan Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kaliszu.

W latach 1980 – 1999 był proboszczem parafii p. w. Św. Wojciecha w Cieszęcinie.

Ks. Kanonik urodził się 20 października 1921 r. w Radomsku, niegdyś diecezji częstochowskiej.

Ukończył studia z mariologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie i zakończył je pracą licencjacką „Współczesne pieśni kościelne, jako wyraz maryjnej religijności”.

Ks. Kanonik Alfons Mrozowski był inicjatorem i założycielem Sanktuarium Św. Wojciecha w Cieszęcinie oraz diecezjalnym promotorem kultu Św. Wojciecha w Diecezji Kaliskiej.

19 kwietnia 1995 r. wraz z grupą parafian udał się z pielgrzymką do Katedry gnieźnieńskiej, gdzie otrzymał relikwie Św. Wojciecha.

Będąc proboszczem parafii w Cieszęcinie w 1982 r. zakupił witraże do okien kościoła, a w 1988 r. dach kościoła pokrył blachą miedzianą.

W 1989 r. miały miejsce obchody 200-lecia budowy kościoła.

Dekretem Biskupa Diecezji Kaliskiej z dnia 25 marca 1995 r. był Kanonikiem honorowym Kapituły Konkatedralnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Cieszęcinie:

– wprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego do kościoła parafialnego w czwartek, 28 maja br. o godz. 19.30. Mszy Św. przewodniczyć będzie Ks. Dziekan Dekanatu Wieruszowskiego Henryk Orszulak.

– Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym i pogrzeb na miejscowym cmentarzu w piątek, 29 maja br. o godz. 11.00. Mszy Św. przewodniczyć będzie Ks. Bp Senior Stanisław Napierała.

Życiorys Ks. Kan Alfonsa Mrozowskiego – http://www.opiekun.kalisz.pl/index.php?dzial=artykuly&id=5480

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …