sscc

• VI Niedziela Wielkiego Postu – 5/4/2020

• Dziękuję za przygotowanie kościoła do Świąt Wielkanocnych i za wszelkie posługi liturgiczne w minionym tygodniu.
  • Dziękuję Panu Markowi Trzeciakowi za wykonanie nowych konfesjonałów-klęczników. Jeden zafundowały Róże Różańcowe, drugi dzieci pierwszokomunijne a pozostałe dwa parafia.
  • Przepraszam wszystkich chorych, że nie mogłem ich odwiedzić w pierwszy piątek miesiąca, chociaż obiecywałem. Jednak „życzliwość” niektórych parafian sprawiła, że otrzymałem odgórny wyraźny zakaz.
  • Zafundowano nam nietypowe Święta Wielkanocne bez udziału wiernych. Mimo szczerych chęci nie mogę zaprosić was do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy. Maksymalnie może uczestniczyć tylko 5 osób. Pytam więc, komu zabronić? Proszę więc o wyrozumiałość. Wpuszczać będziemy pierwsze pięć osób, które przyjdą do kościoła.
  • Przez cały czas trwania epidemii trwa w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą świętą. Zachęcam aby łączyć się z nami duchowo w swoich domach i adorować Jezusa Eucharystycznego z prośbą o ustanie epidemii.
  • Myślę, że już dzisiejszą Mszę św. można oglądać na żywo na moim profilu facebooka – „Tadeusz Hojka” i jeśli wszystko będzie dobrze, to Msze św. i Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia będzie można oglądać na żywo również na naszej stronie parafialnej.

• W wielki Czwartek – ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. o godz. 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi do godz. 20.00.
  • Wielki Piątek – Obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień możliwość adoracji Grobu Pańskiego indywidualnie od godz. 10.00.
  • 10.00 – 11.00 – Okazja do spowiedzi św.
  • Droga Krzyżowa w kościele.
  • 18.00 – liturgia Męki Pańskiej i po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
  • W tym roku nie będzie Drogi Krzyżowej zewnętrznej.
  • Wielka sobota – Również zachowujemy zwyczajowy post ścisły. – Adoracja Grobu Pańskiego w ciągu dnia indywidualnie od godz. 10.00
  • 10.00 – 11.00 – Okazja do spowiedzi św.
    • W tym roku zgodnie z dekretem Biskupa nie ma święcenia pokarmów ani w kościele ani w innych miejscach. Poświęcenia pokarmów dokonuje ojciec rodziny przed uroczystym śniadaniem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Tekst poświęcenia na naszej stronie internetowej. Znajdziemy tam również instrukcje odnośnie Triduum Paschalnego.
    • O godz. 19.00 liturgia Światła i Msza Rezurekcyjna.
    • W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte będą odprawiane według niedzielnego porządku a więc 8.30; 10.15 i 12.00
    • Polecam prasę katolicką, którą można nabyć przed kościołem.
    • Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o mnie na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymałem.

Biskup Kaliski w związku z trwającym stanem epidemii, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do odwołania wszystkim wiernym Diecezji Kaliskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie.

Komunikaty związane z przeżywaniem tegorocznych Świąt Wielkanocnych:

DEKRET w sprawie duszpasterstwa i sprawowania liturgii w czasie stanu epidemii – plik .pdf

reg.

plan_cmentarza

Plan cmentarza z podziałem na sektory – w pliku .pdf

karta_cmentarna

Karta cmentarna parafii w Cieszęcinie – w pliku .pdf

Zgoda na pomnik

Zgoda na postawienie pomnika – w pliku .pdf

PAPIESKIE INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA KWIECIEŃ:

Rozanic_i_Serca_Najswietsze

• Powszechna – Wyzwolenie się z uzależnień:  Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.
  • Ewangelizacyjna – Katolicy w Chinach: Módlmy się, aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.