Ogłoszenia parafialne

sscc

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24/5/2020

 

Dni patronalne:

 

Wtorek             –        wspomnienie św. Filipa Neri, Kapłana

Piątek              –         wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy

Niedziela        –         uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

  • Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i za wszelkie posługi liturgiczne w minionym tygodniu.
  • Dzisiaj w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Dziękuję Panu Piotrowi Ociepa za bezinteresowne wyrównanie terenu za kościołem, nawiezienie ziemi uprawnej na skarpę przy kościele i przygotowanie całego terenu do zasiania trawy. Cały ten teren został obsiany trawą, w najbliższym czasie zostanie jeszcze uwalcowany aby można było spokojnie kosić kosiarką i utrzymywać tam porządek. Teren ten będzie mógł służyć w przyszłości nawet jako parking na większe uroczystości parafialne. Bóg zapłać.
  • W dniach 30 i 31 maja Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich Cieszęcin Kowalówka organizują sprzedaż ciasta przed salą strażacką w Cieszęcinie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla Wojtka Howisa z Galewic. Zapraszamy chętnych do upieczenia ciasta w domu i dostarczenia na salę w piątek.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Przez cały tydzień Msze św. będą transmitowane na facebooku na naszej stronie internetowej.Wchodzimy przez naszą stronę internetową albo przez mój profil „Hojka Tadeusz”.

 

Link do Facebooka:

  • Polecam prasę katolicką „Opiekun”, którą można nabyć przed kościołem. W opiekunie między innymi: o neoprezbiterach wyświęconych w tym roku, o jubileuszu ks. Bpa Teofila Wilskiego, Komu ofiarował swoje życie Papież Jan Paweł II.
  • Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o mnie na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymałem.

 

 

Biskup Kaliski w związku z trwającym stanem epidemii, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do odwołania wszystkim wiernym Diecezji Kaliskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie.

 

 

Komunikaty:

 

 

 

reg.

 

 

 

plan_cmentarza

                Plan cmentarza z podziałem na sektory – w pliku .pdf

 

 

 

karta_cmentarna

               Karta cmentarna parafii w Cieszęcinie – w pliku .pdf

 

 

 

Zgoda na pomnik 

                    Zgoda na postawienie pomnika – w pliku .pdf

 

PAPIESKIE INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ:

 Rozanic_i_Serca_Najswietsze

  • Powszechna – Wyzwolenie się z uzależnień:  Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.
  • Ewangelizacyjna – za Diakonów: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.