NIEDZIELA PALMOWA – 24/3/2024

• Zbiórka służby liturgicznej w Wielką Środę po Mszy św.
  • Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona jest na naszą Diecezję.
  • Przypominam, że u nas okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. za wyjątkiem sumy w niedziele i święta.
  • Wielki Czwartek – ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – Msza św. o godz. 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
  • Wielki Piątek – Obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień możliwość adoracji Grobu Pańskiego:
  • od godz.   9.00 – 11.00 – Cieszęcin i Kowalówka

11.00 – 13.00 – Kolonia Osiek, Sopel i Kostrzewy

13.00 – 15.00 – Osiek

15.00 – 17.00 – Osowa

Od godz. 09.00 – odwiedziny chorych

• Droga Krzyżowa w kościele.

18.00 – liturgia Męki Pańskiej. Każdy przynosi z sobą własny krzyż do ucałowania w czasie adoracji Krzyża św.

Po liturgii adoracja Grobu Pańskiego do godz. 21.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

• Wielka sobota – Również zachowujemy zwyczajowy post ścisły. – Adoracja Grobu Pańskiego w ciągu dnia podobnie jak w Wielki Piątek.

• Święcenie pokarmów:
    • 10.00 – w Kościele.
    • 11.00 – Osowa w sali.
    • 12.00 – Osiek w sali WDK
    • 16.00 – w Kościele.
    • Ofiary pieniężne zbierane w czasie poświęcenia pokarmów przeznaczone są jako jałmużna postna na cele Kurii Kaliskiej.

18.00 – 19.00 Okazja do spowiedzi.

• 19.00 – Liturgia Światła, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przychodzimy ze świecami. Przynosimy ze sobą naczynia z wodą do poświęcenia.
  • Proszę Straż Pożarną o czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej i Wielką Sobotę do Liturgii Światła. Proszę również o przygotowanie ognia do poświęcenia przed kościołem w Wielką Sobotę.
  • W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna z racji zmiany czasu zostanie odprawiona o godz. 7.00. następna Msza św. o godz. 10.15 i 12.00.
  • Dziękuję wszystkim, którzy systematycznie regulują opłaty cmentarne i ofiary na kościół.
  • Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej do Kościoła św. Stanisława BM w Wieruszowie dzisiaj o godz. 18.30.
  • Dzisiaj od godz. 20.00 do skutku okazja do spowiedzi na Podzamczu.
  • We wtorek dzień spowiedzi u Św. Stanisława w Wieruszowie.
  • W kwietniu będzie kolejny odbiór elektro-złomów w naszej parafii „Pro Misio”. Można w tygodniu zwozić elektro-odpady na podwórko plebańskie.
  • Polecam prasę katolicką „Opiekun”, którą można nabyć przed kościołem.
  • Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o mnie na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymałem.

Zapowiedzi przedślubne:

Katarzyna Paulina Foluszczyk z tutejszej parafii i Arkadiusz Krzysztof Malcher z parafii Donaborów.                                                                           Zapowiedź I.

Instrukcja „Bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa w Diecezji Kaliskiej” – w pliku .pdf

Komunikaty:

Regulamin od 2021 r. – w piku .pdf

plan_cmentarza

Plan cmentarza z podziałem na sektory – w pliku .pdf

PAPIESKIE INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA MARZEC:

Rozanic_i_Serca_Najswietsze

Za współczesnych męczenników

Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.