Dożynki Diecezjalne w Jankowie Zaleśnym w dekanacie raszkowskim

W niedzielę, 22 sierpnia br. w parafii pw. Św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym odbyły się dożynki diecezjalne.
Mszy Św. dziękczynnej przewodniczył J. E. Biskup Ordynariusz Stanisław Napierała w asyście Ks. kan. Henryka Sikory – diecezjalnego duszpasterza ludzi pracy na roli, Ks. kan. Jerzego Palpuchowskiego – proboszcza tutejszej parafii oraz wielu księży przybyłych na uroczystość.

Wśród przybyłych delegacji znalazła się delegacja naszej cieszęcińskiej parafii. Nasza delegacja w składzie: p. Mazurowie, p. Głowiakowie oraz p. Dębiakowie, reprezentowała w tym roku dekanat wieruszowski. W delegacji „wieruszowskiej” na czele z Ks. Dziekanem udział wzięli także reprezentanci parafii z Biadaszek, Czastar, Pieczysk, Radostowa, Wieruszowa i Wyszanowa.
Bezpośrednio przed mszą św. biskup kaliski oglądał wieńce dożynkowe przywiezione przez delegacje rolników ze wszystkich dekanatów diecezji kaliskiej.
Uroczystość transmitowało Radio Maryja, Radia Rodzina oraz telewizja TRWAM.