Drugie Sercańskie Spotkanie Ministrantów 14 maja 2016

turniej_2016_IINa przełomie kwietnia i maja odbyło się Drugie Sercańskie Spotkanie Ministrantów. Rozpoczęliśmy 30.04 od wspólnej kolacji, po której miał miejsce pogodny wieczór przy ognisku. Wśród wspólnego śpiewu i radości zawiązaliśmy wspólnotę. Nie było to trudne, bo wielu uczestników naszego spotkania przybyło po raz drugi. Swoją obecnością zaszczycili nas ministranci z rodzicami i rodzeństwem z parafii prowadzonych przez naszych Ojców. Przybyło 17 ministrantów z Owińsk z O. Tomaszem Pawlukowskim SSCC, 8 ministrantów z Cieszęcina z O. Krzysztofem Wasiukiem SSCC, 5 ministrantów z Wrocławia z O. Wojciechem Bartnickim, 5 ministrantów ze Starej Łomnicy pod opieką dk. Andrzeja Kostrowickiego SSCC, ministrant i ministrantka z Wiednia z O. Piotrem Wojciechowskim SSCC oraz 6 ministrantów i ministrantek z parafii w Kotlinie Kłodzkiej z Polanicy Zdroju, Starego Wielisławia i Klasztoru Chrystusa Króla. W koordynacji spotkania pomagał o. Kamil Wawro SSCC, a patronat nad całym wydarzeniem przejął Prowincjał Sercanów Białych O. Piotr Budrewicz SSCC.


W niedzielę 1 maja po śniadaniu wszyscy wzięli udział w Eucharystii której przewodniczył O. Piotr Budrewicz SSCC i wygłosił homilię dziękując rodzicom i ministrantom za zaangażowanie w służbę Bogu. Po liturgii do kapliczki na klasztornym dziedzińcu została uroczyście wstawiona figura Matki Bożej Fatimskiej. Później rozpoczęło się wspólne biesiadowanie, które było pełne różnych atrakcji: meczy piłkarskich , rozgrywek w tenisa stołowego i innych aktywności, którym towarzyszyła prezentacja służb mundurowych: Straży Pożarnej z Polanicy Zdroju, Policji z Polanicy Zdroju i Kłodzka oraz Służby Celnej z Kłodzka. Odbyły się rozgrywki o Puchar Prowincjała, w którym wzięło udział 5 drużyn. Po zaciętych bojach pierwsze miejsce tak jak w poprzednim roku wywalczyli ministranci z Cieszęcina, drugie miejsce zajęli ministranci ze Starej Łomnicy, a trzecie ministranci z Wrocławia. Zwycięzcy z radością odebrali puchar z rąk Ojca Prowincjała zapowiadając, że nie ma potrzeby przywozić go ponownie, bo i tak wróci do Cieszęcina. W zmaganiach w tenisa stołowego zwyciężył pan Maciej z Owińsk, drugie miejsce zajął Grzegorz ze Starej Łomnicy i trzecie pan Tadeusz ze Starej Łomnicy. W przerwach między zmaganiami sportowymi mogliśmy posilić się pysznym bigosem z kuchni polowej. Myślę, że tylko powtórzę to, co każdy z nas odczuł podczas tego spotkania, że był to wspaniały czas wspólnego przebywania i ogólnej radości, który wypływa z realizacji naszego sercańskiego charyzmatu. Jestem pewien, że nasze spotkania powoli stają się już tradycją i wielu ministrantów będzie z utęsknieniem czekało na następny weekend majowy, aby ponownie spotkać się pod gościnnym dachem Klasztoru Chrystusa Króla. Niech ten czas, który tu spędzili uskrzydli ich do zmagania się z codziennymi trudnościami, a ich postawa jako ministrantów niech zachęci innych do służby Bogu przy stole eucharystycznym. Króluj nam Chryste!!!

Pozdrawiam.

Maciej Standziak

Informacja organizatora: http://www.sercaniebiali.pl/#!Drugie-Serca%C5%84skie-Spotkanie-Ministrant%C3%B3w-3004-%E2%80%93-0205/c9fy/inudsyyu33