Nasi ministranci zdobyli I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Polanicy Zdroju

1   Weekend majowy obfitował w wiele różnych atrakcji i wydarzeń rekreacyjno-sportowych. Ministranci z Parafii św. Wojciecha w Cieszęcinie postanowili skorzystać z zaproszenia i udać się na organizowany 2 maja po raz pierwszy Ministrancki Turniej w Piłce Nożnej Sercańskich Parafii w Polanicy Zdroju. Głównym trofeum był Puchar o. Prowincjała Zgromadzenia Najświętszych Serc Maryi i Jezusa. Na wyjazd udało się 10 ministrantów pod opieką o. Proboszcza i rodziców. W meczach zagrali Jakub Jaśniak jako kapitan i bramkarz, Damian Małys, Jakub Małys, Sebastian Augustyniak, Joachim Kania oraz Oliwier Rabiega. Pierwszy mecz z ministrantami z Wrocławia zakończył się wygraną 5:1 dla Cieszęcina. Drugi mecz z ministrantami z Owińsk obok Poznania został też wygrany. Trzeci przeciwnik z Gwizdał z diecezji warszawsko-praskiej został pokonany po zaciętej walce. Najtrudniejszy okazał się finał z Parafią w Gwizdałach, który zakończył się remisem. Rozpoczęła się emocjonująca dogrywka w której Cieszęcin po pięknej akcji braci Małysów strzelił jako pierwszy bramkę i w ten sposób odniósł zwycięstwo. Na boisku zapanowała entuzjastyczna radość wśród zawodników i kibiców z Cieszęcina, że przechodni Puchar o. Prowincjała na rok czasu do kolejnego turnieju trafi do Parafii w Cieszęcinie. Ministranci z entuzjazmem czekają na przyszłoroczny weekend majowy, aby móc bronić zdobytego Pucharu o. Prowincjała. Podczas Mszy św. niedzielnych parafianie w Cieszęcinie brawami uczcili zdobywców I miejsca i Pucharu o. Prowincjała.

o. Krzysztof Wasiuk sscc