Odpust PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO w Węglewicach

Mszę św. odpustową odprawił J. E. Ks. Biskup senior Diecezji Kaliskiej Stanisław Napierała wraz z kapłanami z dekanatów kępińskiego, bralińskiego, bolesławieckiego, wieruszowskiego, a także kłobuckiego w archidiecezji częstochowskiej.

Homilia odpustowa – w piku .mp3:

W czasie tegorocznego odpustu świętowaliśmy:

• 110. rocznicę ustanowienia przez biskupa włocławskiego Stanisława Zdzitowieckiego parafii Świętej Trójcy w Węglewicach,
  • 210. rocznicę rozpoczęcia budowy obecnego kościoła przez dziedzica Jana Gwalberta Karśnickiego,
  • przybycie 166. Wieruszowskiej Pieszej Pielgrzymki do Węglewic,
  • 25. rocznicę objęcia obowiązków proboszcza w parafii ks. kan. Ryszarda Regulskiego.

Uroczystość odpustową ubogacał śpiewem węglewicki Chór Stowarzyszenia „BIAŁA GÓRA” pod dyrekcją p. Katarzyny Staszczyk.

W 166. Pieszej Pielgrzymce z Wieruszowa do Węglewic uczestniczyli również parafianie z Cieszęcina z o. Dariuszem na czele.

O. Krzysztof Wasiuk współcelebrował tegoroczną sumę odpustową u boku ks. biskupa wraz z ks. kan. Stanisławem Mieszałą.

Relacja wraz z galerią fotografii w Radiu RODZINA: http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/odpust-w-parafii-swietej-trojcy-w-weglew

Fot. Rafał Dąbik