PIERWSZA DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA W KALISZU

W sobotę 20 października 2018 r. przybyli do Kalisza przedstawiciele Duszpasterstwa Nauczycieli z terenu Diecezji Kaliskiej uczestnicząc w I Diecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli do św. Józefa Kaliskiego. Liczną grupę stanowili nauczyciele Dekanatu Wieruszowskiego z o. Piotrem Polkiem na czele.

Gospodarze spotkania w dawnym seminarium kaliskim przygotowali dla zebranych następujące wystąpienia:

• obszerne fragmenty referatu ks. dra hab. Michała Drożdża, prof. Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przedstawił o. Piotr Polek,

• prelekcję o św. Józefie i św. rodzinie wygłosił ks. Piotr Górski – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu,

• homilia ks. Bpa Łukasza Buzuna, wygłoszona w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 12.00.

Na zakończenie przed Cudownym Obrazem Józefa Kaliskiego odmówiono Akt Zawierzenia wszystkich pielgrzymów i nauczycieli Diecezji Kaliskiej.

Relacja Radia Rodzina: http://www.radiorodzina.kalisz.pl/pierwsza-diecezjalna-pielgrzymka-nauczycieli-do-swietego-jozefa-w-kaliszu

Fot. Rafał Dąbik