Światowe Dni Młodzieży w oczach Piotra

1 (2)         Razem z kilkunastoma nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej z naszej diecezji miałem możliwość uczestniczyć i posługiwać podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Byliśmy na Błoniach w Łagiewnikach i w Brzegach. Część z nas pomagała w udzielaniu Komunii Świętej już na Błoniach. Jednak największa grupa (ponad dwudziestu) posługiwała w niedzielę podczas Mszy Świętej rozesłania na Campus Misericordiae.

Tam był Kościół ten sam co w Cieszęcinie, ale bez ścian. Bez żadnych granic językowych, pokoleniowych, rasowych, materialnych. Pana Jezusa przyjmował każdy tak samo, do swojego serca. Jestem dumny, że mogę być częścią takiego Kościoła.

To było naprawdę wielkie przeżycie i doświadczenie żywego Kościoła. Tak jak nie było widać końca ludzi, tak nie było widać końca radości, entuzjazmu i siły młodych z ponad 180-ciu krajów świata.

Bogu niech będą dzięki, że mogłem zobaczyć, doświadczyć i być częścią tego pięknego, żywego Kościoła!

Tekst i fot.: Piotr Kania

1 (1) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8)